#RPGaDay2015 1) Jakiej nadchodzącej gry RPG oczekujesz najbardziej?


Przyznam się, że do wczoraj miał bym jasną odpowiedź na to pytanie. Ale wczorajszy news o realizacji papierowego RPG z Wiedźminem w roli głównej namieszał mi w głowie.

Poważnie, CDPRed jako wydawca papierowego RPG wydaje się być gwarantem wysokiej jakości produktu i dobrze opisanego świata, ale realizacja projektu przez kolesia od CP2020, na mechanice CP2020? Mam nadzieję, że podejdą do tego poważnie i mocno ją podrasują.

Serioooo? Na mechanice CP2020?

Poważnym kandydatem była Gra o Tron, której spolszczeniem zajmują się Fajne RPG. Świetne książki i serial są niemal gwarantem sukcesu i powinny być świetną przynętą na wprowadzanie nowych osób do RPG. Problem z Grą o Tron RPG mam jednak taki, że nie lubię adaptacji książek czy filmów. W Wiedźmina wszyscy chcą grać Wiedźminami, w Star Warsy mamy szmuglerów i Wookich, a tutaj każdy będzie chciał grać pyskatym karłem… Będzie groteskowo. Mimo to, sądzę, że będzie to jeden z popularniejszych systemów najbliższych lat i zamierzam go nabyć.

Zwycięzcą w tej kategorii jest za to krajowa produkcja. Szorstkie SF z kraju nad Wisłą, czyli Void Dancers. System był obiecany 2 lata temu, jako mroczna wizja przyszłości o mocnym podłożu naukowym. Od tej pory słyszałem wieści o kolejnych korektach i pracach nad systemem, ale od jakiegoś czasu w temacie panuje cisza. Plotki głoszą, że coś się stanie na Avangardzie, na co bardzo liczę.

3 myśli w temacie “#RPGaDay2015 1) Jakiej nadchodzącej gry RPG oczekujesz najbardziej?

    1. I właśnie dlatego nie prowadzę filmowych settingów . Jak się odnieść do fabuły książki. Czy gracze będą w stanie oddzielić wiedzę własną z książek od wiedzy postaci? Jak nie powiesić tych świetnych bohaterów?

  1. Void Dancer akurat mnie nie ziębi, ani nie grzeje. Jak dla mnie zapowiada się zwykły system o zwykłej mainstreamowej mechanice. Jasne, kupie, czy też raczej wesprę wydanie (bo PDF i tak ma być darmowy), ale chyba po to, by postawić na półce. IMO będzie miał system ciężko z przebiciem, bo Dark Heresy II.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s