Year Zero Engine OGL


Przy okazji wydawania Forbidden Lands Towarzysze zza Bałtyku obiecali wydanie swojej mechaniki w wersji Open Gaming License. Minęły dwa lata ciszy i w wakacje Fria Ligan nieśmiało zaczęło przypominać o sobie i swojej obietnicy. Okazuje się, że plik z podstawą gry jest już dostępny na oficjalnym forum, do pobrania dla każdego za darmo w sekcji Free League Workshop w podforum OGL w temacie Year Zero Engine.

 

Sam plik „łordowski” schowany jest pod tym niepozornym linkiem w tekście.

To się nazywa publikacja ninja-style.

Dla waszej wygody podlinkowałem go pod banner Y0E.

 

Co znajdziemy w środku?

56 stron sformatowanego tekstu, bez grafik.

Mechanikę systemu znanego z Mutant: Year Zero, Coriolis, Alien czy Forbidden Lands, uwzględniającą talenty, listy broni, umiejętności, tabelki rzutów krytycznych i inne narzędzia zagłady bohaterów dla Mistrza Gry.

Czego nie znajdziemy?

Opisu świata. Grafik. Niczego ponad podstawowe bebechy gry. Nie dowiemy się też w zasadzie niczego nowego, czego nie wiedzielibyśmy z wydanych już gier.

I to mi wystarczy. Year Zero Engine wydaje się być na tyle lekki, że da się na nim szybko zrobić prostą grę na parę sesji. Jednocześnie, jeśli pomysł zostanie z nami na dłużej, system pozwala rozwijać postać i relacje między bohaterami trochę dłużej, nim uderza się głową w sufit. Jest więc bardzo wygodny do testowania nowych pomysłów i nie wymaga długiego hakowania jak np 2d20.
Przyznam się, na razie go tylko przekartkowałem, poważne czytanie i porównywanie jeszcze przede mną, ale zamierzam spróbować wlać w tę mechanikę parę swoich pomysłów.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s