We Mgle – Dusza


Dusza to część opisująca główne koncepcje i ducha systemu, czyli to kto występuje i jaką funkcję sprawuje w świecie gry.

We Mgle to system RPG pozwalający uczestnikom wcielić się w role nowego pokolenia bohaterów, mających uwolnić wyspę Eire od nękających ją klęsk.

Wieki temu, gdy Tuatha de Danann wyzwolili się spod panowania nieśmiertelnych Aes Sidhe, przewodzili im herosi o niepojętych mocach i możliwościach. Pozwolili wyrwać się pobratymcom z niewoli w zaświatach i wywalczyć sobie własne królestwa z rąk natury i innych ludów. Następnie odgrodzili Eire i otaczające ją wyspy mgłą nieprzeniknioną dla ludzkiego oka, tak aby dawni panowie nigdy nie odnaleźli zbiegłych niewolników. Udali się na spoczynek do ziem Hy Breasil, aby się odrodzić w przypadku następnego wielkiego zagrożenia. Ten czas nadszedł.

Mgła otaczająca Eire upadła. Zamiast chronić swoje dzieci, niesie im nieodwracalną śmierć, wdzierając się w głąb lądu i porywając dusze tych których napotka. Najważniejsza linia obrony została zerwana, odkrywając wyspy przed wzrokiem obcych.

Jak się okazało, ludy innych królestw nie próżnowały. Podczas gdy Eiryjczycy cieszyli się złudnym bezpieczeństwem i wspominali dawnych herosów w pieśniach, rozwijały się i walczyły ze sobą. W końcu powstało jedno zwycięskie państwo Avalon, koalicja wysp i podbitych narodów, które bacznie rozglądało się za nowymi ziemiami do zdobycia. Gdy z mgły wyłoniła się Eire, wysłali swe okręty wypełnione żołnierzami w czerwonych płaszczach. Przebili się przez mglę i wylądowali na wyspie szerząc zniszczenie.

Przy tych wszystkich nieszczęściach, podniosły się głosy, że dawny w wróg powrócił. Aes Sidhe, które się nie starzeją, nie potrzebują odpoczynku ani pożywienia. Są inteligentne i cierpliwe. I nigdy nie zapominają…

Na szczęście bohaterowie się odradzają. Ty jesteś jednym z nich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s