Karnawał blogowy RPG #25 Jak gram, z kim i dlaczego tak?


24 edycja Karnawału blogowego RPG, prowadzona przez Blanche zakończyła się 8 września. Mam przyjemność rozpocząć kolejną, 25 edycję karnawału, zamykającą tegoroczne wakacje.

Spis wszystkich dotychczasowych edycji można znaleźć na stronie Karnawału blogowego.

***

Dla wielu RPGowców wakacje są czasem rozłąki. Ludzie wyjeżdżają na wakacje wypoczywać lub zarabiać, preferują aktywny wypoczynek od siedzenia przy stoliku przez parę godzin. Z czasem dni stają się coraz krótsze, studenci wracają, turnusy się kończą, a ostatni twardziele uciekają przed przymrozkami. I okazuje się, że nie wszyscy są znowu dostępni. Rozpoczynają się coroczne łowy i castingi próbujące uzupełnić skład drużyny.

Wakacyjna blogosfera obfitowała w tematy związane z wyszukiwaniem nowych ekip. Pojawiały się liczne propozycje oznaczania swoich preferencji gry za pomocą przypinek (moda zapoczątkowana przez Borecjusza), prelki i prezentacje poświęcone temu tematowi oraz liczne ogłoszenia z dziedziny „Przygarnę gracza” oraz „Szukam drużyny”. Można dojść do wniosku, że szukanie współgraczy jest dużym wyzwaniem. Czy na pewno?

***

Proponuję więc, żeby uczestnicy Karnawału blogowego RPG # 25 opisali swoje przeżycia związane z poszukiwaniem graczy (oczywiście, bez osobistych wycieczek i nazwisk w przypadku opisów tych niemiłych sytuacji) oraz zastanowili się, czy ich styl grania i wymagania względem współgraczy można zamknąć w prostych pytaniach lub przypinkach, takich jak te poniżej:

Preferujesz:

przegadywanie problemów czy turlanie?
Używanie mechaniki czy jej przerabiani i omijanie?
Światy komercyjne czy własne?
Klimaty fantasy, historyczne, modern czy SF?
Mistycznie czy fizycznie?
Rozwałkę czy suspens?
Z przemocą czy niedomówieniem?

Granie, prowadzenie czy współuczestnictwo?
Co lubię na sesji, a czego nie dopuszczam?
Z kim gram?

Niepotrzebne dodać/skreślić.

***

Mam nadzieję, że wasze wypowiedzi pomogą mi stworzyć listę pytań/kwestionariusz, przydatny podczas wakacyjnych poszukiwań. Musimy się śpieszyć, do następnego wielkiego zamętu RPGowego pozostało już tylko 9 miesięcy.

25 edycja Karnawału blogowego RPG potrwa miesiąc, do 11 października. Będę wdzięczny za zgłaszanie notek tutaj, lub na moim polterblogu

Powodzenia

Krzysiek ‘kbender’ Bender

8 myśli w temacie “Karnawał blogowy RPG #25 Jak gram, z kim i dlaczego tak?

  1. Edycja dobiegła oficjalnie do końca. Potrzebuję paru dni na podsumowanie i przekazuję edycję 26 dalej.

  2. Dzięki za dołączenie do KB. Jutro ostatni dzień, więc zmieściliście się z małym zapasem 😉

  3. @Sethariel
    Rozumiem znudzenie tematem, ale osobiście, chcę „dobić” temat przypinek. Chciałbym rozbudować jakiś istniejący mechanizm wyszukiwania graczy (hostowany na polterze szperacz najprawdopodobniej, tym bardziej, że wstępnie mam zgodę) o system wystawiania sobie referencji i polecajek między graczami a MG. KB chcę wykorzystać (tak, cyniczny ze mnie grań) do zebrania informacji o tym, co ludzi ziębi a co grzeje i zbudowania jakiegoś porządnego kwestionariusza webowego służącego poleceniu osób z którymi się grało. Uwierz mi, przechodzę przez akcję szukania graczy średnio 2 razy w roku i jakikolwiek system wspomagający wstępną selekcję pozwoliłby mi i innym zaoszczędzić kupę czasu.
    Albi coś groził o tematach metafizycznych więc planuję przekazać pałeczkę jemu 😉

  4. Trochę podobny ten temat do tych, które już były (Gracze, Modyfikacje zasad, Co najbardziej pociąga Cię w RPG?) i bardzo ogólny.

    Zobaczymy. Po akcjach przypinek i poprzedniej edycji Karnawału jakoś średnio mam ochotę czytać kolejne wpisy o preferencjach erpegowych blogerów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s