Karnawał Blogowy RPG #25: Podsumowanie


Temat KB RPG #25 to Jak gram, z kim i dlaczego tak?

Zaproponowałem dwa podejścia – długie i ankietowe dla chętnych i wolne dla chętniejszych.

W sumie w tej edycji udział wzięło 11 osób:

YuriPRIME, zwrócił przy okazji uwagę na poważne (lub nie) traktowanie graczy przez autorów systemów i przyjemność z posiadania rozbudowanego (taże mechanicznie i podręcznikowo) świata… ale jednocześnie ostrzega przed jałowymi dyskusjami o mechanice.

zigzak, lubi klimaty od steampunka do prohibicji i mazy my się dobra, płynna sesja prowadzona przez Mistrzynię Gry. Taka, na której gracze wspólnie eksplorują czyjś świat autorski.

Ninetongues postanowił wykorzystać ten KB, żeby poprzypinać sobie spóźnione badge – hity poprzedniej edycji KB. Jak się okazuje, przypinki są tylko pretekstem do dłuższych wypowiedzi na tema stylu gry.

Blanche przy okazji przewrotnie odpowiedziała na pytanie, z kim nie grać, i dlaczego z obcym. Jak wielu z nas uważa, prowadzenie nieznajomym „z marszu” to dziesiąta część przyjemności, jaką ma się z prowadzenia znajomym.

Sławomir Wrzesień przełamał się i (reklamując granie via Skype i grupe GoPlay) i zaproponował zbiór zasad, którego powinno się trzymać podczas rekrutacji graczy – trzymanie się wstępnie ustalonych zasad i mechaniki, testowanie się nawzajem za pomocą jednostrzałów i nie martwienia się faktem, że jednak nasze drogi się rozchodzą.

Darcane postanowił opisać metaproblem problemu, czyli tendencję graczy i MG do bronienia swojego stylu gry za wszelką cenę jako problem… i jednocześnie święte prawo każdego z nas. Bo jeśli nie o swoim RPG to o jakim mamy dyskutować?

xlselektor, tomakon, Azteco, uczciwie wypełnili ankietę, reklamując się jako potencjalni gracze i mistrzowie gry. I potwierdzając, że najfajniej nam się gra z tymi, których znamy i lubimy, ale nie boimy się wyzwań i nowych graczy.

No i ja, prowodyr obecnego karnawału, kbender, podobnie jak dzemeuksis, dzielę się paroma doświadczeniami dotyczącymi szukania współgraczy, z których mam nadzieję ktoś skorzysta, zaczynając przygodę RPGową w nowym mieście.

A co dalej… to już następny Karnawał Blogowy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s