Ludowy Generał, 8 w jednym


Ok, nie mam pojęcia, jak wygląda sprawa z licencjami na stronie (zakładam, ze jeśli posiadam Peoples Generala, sprawa jest załatwiona), z poczucia nadgorliwości zakupię chyba tez PG2 ze strony gog.com.

http://www.pegww2.net/

Na stronie dostępne są konwersje różnych kampanii (PG2 i fanowskich) do silnika People’s Generala -mojej ulubionej odsłony serii.

Kampanii jest sporo. Dotyczą okresu zimnej wojny (i sprzętu futurystycznego – podbijając świat po stronie ZSRR można korzystać z masy sprzętu Made in PRL, jako humorystyczne sprzęt dostępne są F-16 Jaszczomb). Walcząc w wojnach napoleońskich można wzywać lotne eskadry huzarów i kirasjerów (zamiast wsparcia lotniczego). Można walczyć w obronie Izraela przed napaściami sąsiadów. Dostępne są kampanie w WW1 i WW2, na froncie Wschodnim, Zachodnim i Pacyfiku oraz kampania osadzona w czasach Wojny Secesyjnej.

Wszystko bezboleśnie instaluje się na Windowsie XP.

Miodzik, polecam wszystkim fanom strategii.

Oryginał Panzer Generala 2 można kupić na gog.com. People’s General

Co do People’s Generala, to znalazłem tylko stare kopie na Amazonie. Brak sklepu z opcją ‚kupna online’. Bez problemu można pobrać grę z sieci (wpisując w przeglądarce jej nazwę), ale nie wiem, czy została oficjalnie wypuszczona jako abandonware, czy nie… Nie mam pojęcia jak wygląda sprawa legalności całego przedsięwzięcia. Jeśli jednak kiedyś nabyliście kopię PeG, to koniecznie zapoznajcie się też z tym tytułem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s