Rozkład jazdy, jesień – zima 2012


Wrzesień zaczął się interesująco.

Mini War zostało ukończone na czas, Rzut Na Inicjatywę rozstrzygnięty a zigzak miał obowiązkowe 2 tygodnie odpoczynku. Teraz odszedł z poltera na stałe.

Zaoferowałem się, że przejmę pewne tematy na czas jego nieobecności, a dokładnie Wspólne Tworzenie Settingów i Rut Na Inicjatywę. bohomaz niechcący wjechał mi na ambicję, dokonam więc małej reorganizacji na blogu.

Rzut Na Inicjatywę 2

Konkurs RNI miał jeden genialny skutek. Dzięki niemu powstały 2 darmowe PDFy (i podobno powstaje trzeci) z grami RPG. Kilka osób miało motywację żeby dokończyć lub napisać swój własny  To wszystko dzięki akcji trwającej niecałe 3 miesiące.

Dlaczego nie mielibyśmy tego powtórzyć?

Tym bardziej, że koszty wydruku nie są tragiczne.

Z własnej kieszeni jestem w stanie pokryć wydruk 50 sztuk zwycięskiej pracy w A5.

Posiadając błogosławieństwo zigzaka (autora pierwszej edycji), jak mam nadzieję, już wkrótce, rozpocznę drugą edycję. Kilka rzeczy się zmieni.

Przemyślałem system oceny prac. Stwierdziłem, że większe grono oceniających będzie bardziej obiektywne. Jako kandydatów do kapituły, czy też jury konkursu postanowiłem rekrutować autorów prac poprzedniej edycji RNI. Każdy z nich mógłby wybrać trzy prace z nadesłanych i przyznać im 1, 2 lub 3 punkty. Po zsumowaniu punktów powinniśmy mieć zwycięzce, w przypadku remisu zastrzegam sobie prawo do zorganizowania dogrywki lub podjęcia decyzji samemu.

Udało mi się skontaktować z Kaliną, silem, Eliashem, Lordem Koniu, oraz Skrybą. Wstępnie zgodzili się poświęcić trochę czasu na ocenę końcową prac oraz na napisanie komentarzy, co mu się w każdym systemie podobało lub wręcz przeciwnie.  Wstępnie udało się ustalić format prac (50 tysięcy znaków), terminy – nadsyłanie prac do końca roku, ocena do połowy stycznia.

Niestety, pierwsza edycja RNI wciąż nie doczekała się kropki nad i w postaci wydruku zwycięskiej pracy. Jeśli zigzakowi uda się wrzucić podręczniki do druku do końca października, wystartuję RNI z 2 miesięcznym okresem nadsyłania prac. Jeśli się nie wyrobi, konkurs skończy się w raz z zakończeniem ferii zimowych.

Tak więc, jeśli macie pomysł na setting, myślcie nad nim intensywnie, gdyż już wkrótce nadarzy się okazja, żeby pomysłem się pochwalić. Jeśli nie macie, możecie spróbować swoich sił w Nibykonkursie, który zaczyna się już jutro.

Tak czy inaczej, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się rozkręcić drugą edycję RNI.

Przygarnij WTSa

Ponad rok temu zigzak wpadł na pomysł wspólnego tworzenia settingów. Uzyskał pomoc serwisu poltergeist w postaci dedykowanego forum i rozpoczął reklamę. Niestety, tylko dwa pomysły rozwijają się do dziś, dzięki determinacji twórców. Żaden jeszcze nie został ukończony (choć jeden jest już na ostatniej prostej).

Tak czy inaczej, istnieje wiele pomysłów na settingi RPG, które zostały porzucone przez autorów. Skontaktowałem się z każdym z nich w celu uzyskania zgody na przejęcie pomysłu. W najbliższych tygodniach chcę publikować notki na temat kolejnych pomysłów na systemy. Może znajdzie się ktoś, kto przygarnie WTSa?

Karnawał Blogowy RPG

Edycja 36 Karnawału już jest na półmetku, jutro wrzucę notkę dedykowaną temu tematowi. Są jeszcze 2 tygodnie, żeby wrzucić swój wpis. Jeszcze nie zgłosił się nikt chętny do prowadzenia nowej edycji. Te dwie sprawy zasługują na oddzielny wpis.

BlogiRPG

Po wpisach na temat upiększania własnego podręcznika RPGowego (wciąż muszę dodać wpis o Scribusie, ale nie czuję się jeszcze wystarczająco kompetentny w tym narzędziu) planuję pójść za sugestią Bohomaza i skrobnąć parę technicznych notek o tym, jak stworzyć własny blog poświęcony RPG. Będzie to garść porad technicznych (z przyczyn oczywistych, kwestie dotyczące tematyki bloga pomijam 😉 ). Mam też nadzieję, że coś wyrośnie z zeszłotygodniowego fermentu i uda się usprawnić platformę do wymiany myśli między blogami RPGowymi w polsce. Na tę chwilę zachęcam do korzystania z agregatora http://blogirpg.blogspot.com/.

Mini War – poprawka

Prace nad korektą Mini War zmierzają już chyba do końca, będę miał więc okazję dokonać korekty podręcznika. Plan jest taki, żeby stworzyć wersję do wydruku na domowej drukarce – jak najwięcej czerni i bieli i przejrzystości. To będzie wyzwanie, pstrokacizna (którą popełniłem ostatnio) jest o wiele łatwiejsza, za to czerń i biel pachnie elegancją…

Coś własnego

We Mgle, Sunburn, Ferra, Wisielcza Kompania. Te pomysły wciąż chodzą mi po głowie. W najbliższych miesiącach zapowiada się że będ miał zero czasu na granie, więc może uda się dla odmiany coś skrobnąć do końca…

Zobaczymy, co z tego wyjdzie, wygląda jak kupa zabawy.

Krzysiek

Jedna myśl w temacie “Rozkład jazdy, jesień – zima 2012

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s