Tworzenie Świata 2 – Gdzie i z kim


Zacznijmy od omówienia geografii (będzie szybciej, łatwiej i przyjemniej, a później przejdziemy do rzeczy konkretniejszych)

Kontynent jaki jest, każdy widzi 😉

Na południu granicą świata jest Wielki Las – domena Aes Sidhe, nieprzekraczalna dla śmiertelników (więc także dla graczy).

Od wschodu i zachodu mamy dwa morza – Morze Lodu, częściowo pokryte lodowcem Atras i Morze Mgieł, na którym pojawiają się mgły odpowiedzialne za zniknięcie całych załóg (co ciekawe, okręty bez załóg dalej dryfują po morzu).

Góry Terksos stanowią barierę między północną (cywilizowaną/niemaginczną) i południową (dziką/magiczną) częścią wyspy. Same góry zamieszkane są przez resztki Sidhe.

Ziemie Jałowe to pozostałość po najeździe Sevanu – obszar na którym jakakolwiek forma magii jest niemożliwa, a przemierzające je istoty zapadają na przeróżne choroby.

Politycznie kontynent można podzielić na trzy części.

Na południu znajdują się kontrolowane przeze Aes Sidhe ziemię, odcięte od reszty kontynentu Wielkim Lasem. Powyżej wielkiego lasu, a poniżej gór Terksos znajdują się Krainy Zmiany – zamieszkałe przez plemiona wciąż korzystające z magii. Powyżej gór Terksos istnieją Północne Marchie, narody zjednoczone jako Północne Marchie, który odrzuciły magię na rzecz technologii.

Po kolei. Północne Marchie to naród, który powstał w wyniku podboju okolicznych ludów przez Pontus. Podbój był w większości bezkrwawy – inne ludy przyjęły zwierzchnictwo Pontyjczyków w zamian z ich ochronę przed magią.

Pontus – żyjący na wyżynach Pontyjczycy jako pierwsi postanowili radykalnie odrzucić magię, w rezultacie otwierając drogę dla postępu technologicznego. Udoskonalili proch strzelniczy, który pozwolił im skutecznie bronić się przed sąsiadami i potworami zamieszkującymi góry Terskai. Sam Pontus jest obecnie krainą o dość łagodnym klimacie, malowniczą i cywilizowaną, choć słabo zurbanizowaną. Poza stolicą prowincji, brakuje tu wartych uwagi miast. Manufakturami muszkietów i prochu zajmują się baroni, kontrolujący okoliczne wioski ze swoich dworków w imieniu króla Marchii.

Holin

Dys

Niven

Belen

Terskai – Ich pierwszym podbojem było założenie sieci twierdz broniących ich kraj przez wszystkim co może przyjść zza gór. Sieć umocnień wkrótce obrosła w wsie i miasteczka zaopatrujące armię i stała się pełnoprawną prowincją.

Dartanis

Kor

Na południ żyją:

Opoka

Justia

Halenita

Intra

Nabratia

Maletia

Golsz

Endrium

ERRATA.

Uzmysłowiłem sobie, że uzupełnienie tego posta będzie niemożliwe bez stworzenia systemu magii. Tak więc najpierw magia, potem Świat 😉