Karnawał Blogowy RPG #36


Mam przyjemność po raz drugi gościć u siebie Karnawał Blogowy RPG. Poprzednia edycja, prowadzona przez Krzemienia, dobiegła końca wczoraj wieczorem.

Przypada mi zaszczyt poprowadzenia edycji 36, zamykającej trzeci rok Karnawału. Ukoronowaniem kolejnych dwunastu miesięcy istnienia Karnawału Blogowego RPG będzie zebranie najlepszych wpisów z edycji 25-36 w almanach, który w formie pliku pdf będzie dostępny do pobrania ze strony Karnawału Blogowego.
Tematem obecnej edycji jest Konflikt.

Można na ten temat spojrzeć z rożnych perspektyw:

  • filozoficznej: Czy Konflikt jest motorem RPG? Czy całość mechaniki musi koncentrować się na konflikcie? Czy można stworzyć przygodę bezkonfliktową, która będzie wciągająca i interesująca?
  • analitycznej: Jak konflikt przejawia się na sesji? W rywalizacji Mistrz Gry kontra Gracze, czy może w rozgrywkach wewnątrz drużyny? W jaki sposób tworzycie konflikty na sesji i jak je rozwiązujecie?
  • psychologiczno – socjologicznej: Jak rozwiązywać konflikty w grupie? Co zrobić, jeśli ktoś na sesji krzynie „Nie zgadzam się!”?
  • technicznej: „To ja go tnę pierwszy!”, czyli jak zwycięsko wyjść z konfliktu?

Proszę o umieszczanie linków do notek biorących udział w tej edycji KB RPB w komentarzach.
Termin końcowy nadsyłania prac to północ 31 października. Dzień później postaram się umieścić podsumowanie obecnej edycji, z listą wszystkich uczestników.
Życzę miłego pisania.

Krzysztof ‚kbender’ Bender

12 myśli w temacie “Karnawał Blogowy RPG #36

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s